Kim jestem?

Mam na imię Daria.

Jestem głową, rękoma, ale przede wszystkim sercem projektu Zmysłostan, bo prosto z serca płynie jego idea.

Zmysłostan to nazwa abstrakcyjna, to odwołanie do zmysłów i dobrostanu, to połączenie dwóch znaczeń – oddziaływanie na zmysły tak, aby osiągnąć dobrostan.

Pomysł sklepu zrodził się z doświadczeń ostatnich lat, z mojej potrzeby zadbania
o siebie, o swoją wewnętrzną harmonię i równowagę. Powoli odkrywałam moc medytacji, praktyki jogi i uważności, wprowadzałam codzienne rytuały holistycznego dbania o siebie, o swoją warstwę psychicznego dobrostanu. Wraz z upływem czasu zauważyłam, jak te praktyki i zachowania oddziałują na mój pozytywny nastrój, 
a stopniowe ubogacanie ich celebrowania poprzez dodatkowe bodźcowanie zmysłów, jeszcze bardziej potęguje ten efekt. Zaczęłam poszukiwać odpowiednich produktów, selektywnie podchodząc do towarów, które są dedykowane aromaterapii i relaksacji. Szukałam także takiego miejsca w Poznaniu, w którym można zaopatrzyć się w takie produkty w trakcie jednej wizyty. Ważnym aspektem była dla mnie możliwość dotknięcia, powąchania, powolnego odczuwania zmysłami.

Te doświadczenia przełożyły się na chęć otwarcia własnego miejsca w Poznaniu, w którym możliwość powąchania świec, kadzideł, spróbowania herbaty oraz dobrania niezbędnych akcesoriów do ich użytkowania, byłyby głównym założeniem. Sklepu, który propagowałby slow shopping, zakupy bez presji, bez nachalnego marketingu, z poszanowaniem dla rodzimych rzemieślników oraz ekologii. Miejsca, w którym będę mogła podzielić się swoimi doświadczeniami.

Główny asortyment to świece z naturalnych wosków, produkty do aromaterapii, herbaty oraz piękna ręcznie robiona ceramika i drobne akcesoria. Produkty, które są przyjemne dla zmysłów – stymulują zapach, dotyk, smak, dają poczucie zadowolenia, wprowadzają w stan relaksu.

Ważnym aspektem wyboru towarów było dla mnie podejście ich producentów do jakości i doboru składników. W Zmysłostanie doceniam ręczne wytwarzanie produktów w Polsce, często przez małe manufaktury, tworzące z pasji i z miłością,
z jednoczesnym przestrzeganiem zasad dbania o środowisko naturalne i eliminowanie plastiku w opakowaniach.

Jeśli takie hasła jak relaksacja, odpoczynek, komfort są Ci bliskie, wpisują się w Twój styl życia, lubisz na co dzień otulać się pięknymi zapachami, wzbogacać swoje chwile dbania o siebie wysokiej jakości akcesoriami, serdecznie Cię zapraszam.
Przyjdź, napisz, porozmawiaj ze mną – na pewno znajdę w moim sklepie produkty dla Ciebie, oraz produkty, którymi chętnie obdarujesz swoich Najbliższych.